Pokaż # 
Tytuł Autor Odsłony
Zasady gięcia rur stalowych / jak giąć rury stalowe? Super User 18304
Ohýbání ocelových trubek Ostrava Super User 3809
GIĘCIE BLACH ŚLĄSK +48668530383 Super User 5104
Podstawy gięcia rur stalowych Super User 6943
Trzpieniowe gięcie rur stalowych Super User 4449
Gięcie rur fi 114,3 Super User 3276
Gięcie rur fi 88,9 Super User 3230
Gięcie rur fi 100 Super User 2991
Gięcie rur fi 76,1 Super User 3344
Gięcie rur fi 60,3 Super User 3769

Strona 1 z 8

<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast. > koniec >>

Gięcie Rur Stalowych i Nierdzewnych

ZAPYTANIA OFERTOWE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 668530383

Technologia gięcia rur stalowych na zimno.

Tekst, który macie Państwo przed sobą zawiera skrótowe i ogólnikowe przedstawienie tematu obróbki kształtowników stalowych o przekroju w kształcie okręgu - czyli gięcia rur.

W branży obróbki stali występuje duża liczba sposobów gięcia rur stalowych - również domowym sposobem.

 

Najczęstsze problemy w trakcie procesu gięcia to fałdowanie wewnętrzne materiału, spłaszczenie rury, owalizacja, a nawet rozerwanie rury w trakcie gięcia. W celu uniknięcia wymienionych nieprawidłowości giętarki do rur wyposażone są w trzpień. Prawidłowe ustawienie trzpienia zapewnia gładkość materiału po wewnętrznej stronie gięcia oraz brak spłaszczenia, lub owalizację mieszczącą się w tolerancji w przypadku małych promieni gięcia.

 

Jednym z głównych parametrów określających gięcie jest promień. Istotne jest aby na etapie planowania kształtu elementu dobrać odpowiedni promień gięcia. Wykonanie elementów zawierających gięcia o małych promieniach jest trudniejsze ponieważ mały promień częściej powoduje spłaszczenie i fałdowanie wewnątrz gięcia. Mały promień stosowany jest zazwyczaj w elementach, których istotną cechą jest estetyka wykonania. Duże promienie gięcia wykonuje się na walcarce do rur.

 

Jedną z podstawowych metod gięcia rur stalowych jest gięcie trzpieniowe. Metodę tą wykorzystuje się w przypadku gięcia rur o małym promieniu. Zastosowanie trzpienia zapobiega występowaniu fałdowania na wewnętrznej stronie rury oraz zapobiega spłaszczeniu rury. Ustawienie trzpienia zarówno w przypadku gięcia rur stalowych, nierdzewnych czy aluminiowych jest procesem niezwykle precyzyjnym. W związku z powyższym cena gięcia jest ustalana każdorazowo indywidualnie i zależy od ilości elementów, materiału (wykonujemy zarówno gięcia rur ze szwem i bez szwu)

gięcie rur punktowe

Walcowanie rur, profili zamkniętych, kształtowników.

Stosując gietarkę trójrolkową, możliwe jest gięcie łuków z rur stalowych, wyginanie profili, wyginanie rur, walcowanie rur, walcowanie profili stalowych zamkniętych, gięcie kształtowników. Metoda walcowania rur polega na gięciu trzema rolkami, z których jedna dociska element gięty, powodując gięcie stali. Dzięki zastosowaniu wymiennych rolek gięcie rur stalowych i gięcie profili stalowych prostokątnych nie stanowi problemu. W przypadku gięcia rur nierdzewnych stosuje się rolki wykonane z materiału niepowodującego rys na rurze nierdzewnej. Cena walcowania rur ustalana jest indywidualnie.

gięcie łuków z rur stalowych

Gięcie rur nierdzewnych

 
Gięcie rur nierdzewnych daje możliwość dopasowania produktu dokładnie do potrzeb klienta. W wielu dziedzinach obecnie stosuje się wspomnianą technikę, aby elementy były doskonale przystosowane do zakresu działań. Przy użyciu odpowiednich, profesjonalnych narzędzi i technologii możemy manipulować rurą w dowolny sposób, aby sprostała przeznaczonym dla niej zadaniom. Gięcie jest jedynym sposobem kształtowania rur. Bez niego nie będzie możliwe skuteczne wykorzystanie produktów. Jesteśmy w stanie sprawić, aby Twoja rura nierdzewna została wygięta w niezwykle precyzyjny sposób pamiętając o wszystkich detalach. Nasza firma obecnie posiada najbardziej innowacyjne narzędzia, dzięki którym może oferować usługi na najwyższym poziomie w branży. Przygotowaliśmy się nawet na najbardziej wymagające zamówienia. Indywidualne podejście i szybkie wykonanie są dwoma z naszych głównych atutów, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, czy wykonanie gięcia rury będzie odpowiednie. Stworzymy nawet najbardziej wyjątkowy kształt.
Gięcie rur nierdzewnych - szeroki wachlarz możliwości
Gięcie rur nierdzewnych wykonane przez naszą firmę daje Ci gwarancję zadowolenia przez długie lata. Wyginamy rury nierdzewne na zimno. Po tym, jak przejdą proces obróbki, są odporne na różnego rodzaju ryzyko uszkodzeń podczas codziennego użytkowania. Wygięte rury nierdzewne można stosować w dziedzinach takich jak architektura, projekty 3D, transport, konstrukcje maszynowe, sprzęt przemysłowy, samochodowy i wiele innych. Za naszymi usługami stoi szereg usatysfakcjonowanych klientów, którzy skorzystali z oferowanej przez nas dowolności w projektach. Chętnie odpowiemy również na Twoje pytania dotyczące zakresu usług i czasu realizacji.
gięcie rur nierdzewnych
 

Gięcie prętów

 
Gięcie prętów możliwe jest na giętarce trójrolkowej, polega na walcowaniu pręta, aż do otrzymania oczekiwanego kształtu. Parametry gięcia dobiera ustala się  podobnie jak w przypadku walcowania rur i profili.